loading

Zamawianie licencji i karnetów

Dla zakupu licencji, trzeba być zarejestrowany w aplikacji EasyCargo.

Jeśli nie ma jeszcze konta użytkownika, może go stworzyć na naszej stronie internetowej w prawym górnym rogu. Umożliwi to przez 10 dni próbę aplikacji zupełnie za darmo.

Po zalogowaniu ma kilka opcji do wyświetlania poradnika dla zamówienia:
1, Pierwszą opcją to przycisk Kupić wyświetlany obok zakładki profilu użytkownika

2, Opcja druga to sam profil użytkownika. Po kliknięciu adresu emailowego trzeba nacisnąć przycisk Zamówić więcej karnetów lub licencji, który znajduje się w prawym górnym rogu. Tutaj również można zobaczyć aktualną ważność licencji. Te dwa warianty zakupów są dostępne też dla zwykłych użytkowników.

3, Trzecim sposobem jest zakup poprzez zakładki Licencja, która jest dostępna tylko dla użytkowników w roli administratora. Tutaj widać subskrypcji, która jeśli jest aktywna, będzie automatycznie odnawiana. W tej tabeli można również rozwiązać tej subskrypcji. Ponadto może zobaczyć wszystkie dla swojej firmy aktywne licencje, wraz z datą ich wygaśnięcia i także zakupione karnety jednodniowe gotowe do aktywacji. Znajdzie również listę już wygasłych licencji. Teraz kliknąć przyciskiem Zamówić więcej karnetów lub licencji, aby kontynuować.

Zamówienie składa się z trzech kroków:

Pierwszy krok to wybór pakietu, który chce zamówić - karnety jednodniowe, licencja miesięczna lub roczna.
Roczna licencja jest finansowo najkorzystniejsza.

W drugim kroku trzeba wypełnić do formularza zamówieniowego kraj, w którym znajduje się siedziba klienta.
Jeśli siedziba znajduje się w państwie członkowskim Unii Europejskiej, proszę wprowadzić NIP, który zostanie po naciśnięciu klawisza Enter zweryfikowany przez wyszukiwarkę europejską VAT. Na tej podstawie wypełniane są inicjały firmy państwa i podatek VAT jest potrącany z całkowitej kwoty do zapłaty.

VAT nie jest naliczany, nawet jeśli państwo mieszkają poza granic Unii Europejskiej.Jeśli klient nie ma numeru VAT lub ma siedzibę w Republice Czeskiej, podatek VAT zostanie naliczony zgodnie z aktualnymi stawkami podatkowymi danego kraju.Jeśli nie posiada NIP-u, proszę wprowadzić dane firmy ręcznie.

Może dołączyć notatkę, aby wyświetlić ją na fakturze (na przykład: numer zamówienia, który jest potrzebny do celów wewnętrznych). Bardzo ważne jest wprowadzić poprawnie adres e-mailowy, na który otrzyma wiadomość z potwierdzeniem zamówienia i fakturą.

Następnie należy wybrać formę licencji — subskrypcja lub licencja jednorazowa. Jeśli wybierze subskrypcję, licencja zostanie po wygaśnięciu automatycznie odnowiona.

Jeśli dokona płatności kartą płatniczą, jej numer zostanie zapisany w internetowej bramce płatności dla następujących automatycznych opłat za subskrypcję. Po pomyślnym odnowieniu licencji zostanie wysłana o tym wiadomość do skrzynki pocztowej z fakturą w załączniku. Jeśli wybierze inną metodę płatności, otrzyma powiadomienie o wygaśnięciu licencji i fakturę z prośbą o płatność za następny okres.

Licencja będzie się odnawiać automatycznie do momentu, kiedy w zakładce Licencja zakończy tej subskrypcji.
Aby uzyskać jednorazową licencję, proszę wybrać czas trwania tej licencji

Dla obu form licencji trzeba wprowadzić ich ilość, to znaczy: dla ilu użytkowników chce uzyskać dostęp do EasyCargo w tym samym czasie. Przy zakupie trzech lub więcej licencji jest cena o 30% niższa. Prosimy o uważne zapoznanie się z naszymi warunkami korzystania z usług.

Ostatnim krokiem jest płatność.

Idealną metodą jest płacenie online kartą płatniczą lub poprzez system PayPal. W ten sposób płatność jest w tej chwili potwierdzana i licencja jest natychmiast dostępna.

Jeśli chce zapłacić międzynarodowym przelewem bankowym, może znaleźć tę opcję, klikając Pokaż więcej opcji płatności. Potem wystarczy wybrać Przelew bankowy. Jednak ta metoda ma kilka ograniczeń.

Płatności można dokonywać tylko w euro, dolarach lub koronach czeskich. Ponadto system udostępni licencję dopiero po otrzymaniu płatności. To może trwać kilka dni, szczególnie w przypadku transferu międzynarodowego. Dlatego zalecamy płatność kartą płatniczą.

Aby zakończyć transakcję, proszę potwierdzić zamówienie. E-mail z fakturą zostanie wysłany do skrzynki pocztowej, nie zależy od sposobu płatności. Jeśli nie może znaleźć wiadomości z załączoną fakturą w skrzynce pocztowej, proszę sprawdzić folder Spam.

Licencja jest ważna od momentu potwierdzenia płatności.

Licencja zostanie automatycznie przypisana na konto państwa do jednego z użytkowników. Jeśli chce przypisać ją komuś innemu, proszę zrobić to w zakładce Użytkownicy.